Aktualności

Grupa Azoty S.A. w indeksie FTSE4Good

Grupa Azoty S.A. uzyskała potwierdzenie dalszego notowania w indeksie FTSE4Good.
Spółka obecna jest w indeksach FTSE Emerging Markets od marca 2015 roku, a od stycznia 2017 roku została włączona do indeksu FTSE4Good dedykowanego spółkom działającym zgodnie z najlepszymi stosowanymi praktykami ESG, z zakresu środowiska (Environmental), kwestii socjalnych i społecznych (Social) i zarządzania na poziomie korporacyjnym (Corporate Governance). Okresowa weryfikacja indeksu, przeprowadzona w czerwcu 2017 roku, potwierdziła, że Grupa Azoty spełnia wymagane kryteria, rzetelnie informując o podejmowanych działaniach z obszaru ESG.

- FTSE Russell (nazwa handlowa spółek FTSE International Limited i Frank Russell Company) potwierdza, że Grupa Azoty S.A. została poddana niezależnej ocenie zgodnie z kryteriami indeksu FTSE4Good i spełnia warunki uczestnictwa w indeksie FTSE4Good Index Series. Indeks ten, stworzony przez globalnego dostawcę indeksów FTSE Russell, jest miernikiem wyników spółek o wysokich standardach w zakresie kwestii społecznych, środowiskowych i organizacyjnych (kryteria ESG). Indeksy FTSE4Good służą różnym uczestnikom rynku do tworzenia i oceny wyników odpowiedzialnych funduszy inwestycyjnych i innych produktów – czytamy w podsumowaniu.

Serwis Grupy Azoty wykorzystuje pliki cookies. Zasady ich używania wraz z informacjami o ustawieniach plików cookies w przeglądarkach internetowych, zostały szczegółowo opisane w dziale Polityka Prywatności. Korzystając z serwisu akceptują Państwo jej postanowienia.