Aktualności

Grupa Azoty członkiem prestiżowego FTSE4Good Emerging Index

Grupa Azoty S.A. weszła w skład indeksu FTSE4Good Emerging, co zostało poprzedzone gruntowną oceną stosowanych działań z zakresu środowiska (Environmental), kwestii socjalnych i społecznych (Social) i  zarządzania na poziomie korporacyjnym (Corporate Governance), przeprowadzoną w kwietniu 2015 i lutym 2016 przez FTSE Russell.
- Wejście Grupy Azoty do indeksu FTSE4Good Emerging traktujemy jako dowód, że działalność biznesową prowadzimy w sposób transparentny i zgodny z najwyższymi standardami środowiskowymi i społecznymi. To również międzynarodowe potwierdzenie naszego wieloletniego udziału w składzie warszawskiego Indeksu Respect od początku jego powstania – podsumowuje Paweł Łapiński,Wiceprezes Grupy Azoty.

  Indeks został utworzony w grudniu 2016 roku, poszerzając grono spółek raportujących zdarzenia środowiskowe, zarządzania korporacyjnego oraz odpowiedzialnych społecznie, o spółki z obszaru Emerging Markets.
Indeksy FTSE4Good Series są tworzone by wspomóc inwestorów w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych w oparciu o najlepsze praktyki ESG. Indeks FTSE4Good  jest jednym z indeksów Giełdy Londyńskiej od 2001 roku.

Serwis Grupy Azoty wykorzystuje pliki cookies. Zasady ich używania wraz z informacjami o ustawieniach plików cookies w przeglądarkach internetowych, zostały szczegółowo opisane w dziale Polityka Prywatności. Korzystając z serwisu akceptują Państwo jej postanowienia.