Aktualności

Grupa Azoty S.A. po raz trzeci na Igrzyskach Rynku Kapitałowego

23 września 2017 roku na obiektach Areny Futbolu w Warszawie odbyła się piąta edycja Igrzysk Rynku Kapitałowego (Capital Market Games) zorganizowana przez Związek Maklerów i Doradców (ZMiD) oraz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII). Celem imprezy, która już na stałe wpisała się w kalendarz rynku kapitałowego, była integracja wszystkich uczestników tego rynku w Polsce poprzez rywalizację sportową.

Impreza zgromadziła po raz kolejny kilkuset przedstawicieli emitentów Giełdy Papierów Wartościowych, instytucji rynkowych, biur maklerskich, inwestorów, autoryzowanych doradców. Zawodnicy rywalizowali zarówno w dyscyplinach indywidulanych jak: badminton, tenis ziemny i stołowy, pływanie, dyscypliny lekkoatletyczne, jak również w dyscyplinach drużynowych: piłka nożna, siatkówka, czy siatkówka plażowa.

W tegorocznej edycji imprezy Grupę Azoty S.A. reprezentowali:, Sławomir Hebda, Robert Lichwała, Kamil Michoń, Tomasz Sikora, Wojciech Wawrzynek oraz Sławomir Zając. Zawodnicy Grupy Azoty S.A. wystąpili w kilkunastu konkurencjach: biegi na długich dystansach, biegi sprinterskie, sztafeta 4x100, tenis ziemny, tenis stołowy, badminton oraz przeciąganie liny. W ubiegłym roku ekipie z Tarnowa udało się zdobyć cztery medale, w tegorocznej odsłonie tylko jeden. Brąz w biegu na 1500 metrów zdobył Kamil Michoń. Tym samym powetował ubiegłoroczne niepowodzenie, kiedy dwukrotnie przybiegał na metę na czwartej pozycji. W biegowej sztafecie 4x100 m zespołowi w składzie Lichwała, Michoń, Sikora, Zając zabrakło zaledwie 0,15 sekundy, żeby zdobyć brązowy medal. Wypada wspomnieć, że i w ubiegłym roku było to nielubiane przez sportowców 4 miejsce.

Sławomir Zając oraz Wojciech Wawrzynek wystąpili w rozgrywkach tenisa ziemnego, natomiast Sławomir Hebda, w tenisie stołowym i badmintonie. Na zakończenie ekipa Grupy Azoty S.A. rywalizowała w profesjonalnych zawodach w przeciąganiu liny.

Należy dodać, że Grupa Azoty była reprezentowana w Warszawie dużo licznej, bowiem w rywalizacji uczestniczyli również zawodnicy reprezentujący Grupę Azoty Puławy. Uczestniczyli i to jak! Drużyna piłki nożnej wygrała 4:0 w finale z ekipą Polnordu.

- V Igrzyska Rynku Kapitałowego kolejny raz były doskonałą okazją do integracji wszystkich członków rynku kapitałowego. Z największą przyjemnością na imprezie gościliśmy drużynę Grupy Azoty. Osiągnięcia potwierdzają, że sport i kultura fizyczna wśród pracowników Grupy Azoty są pielęgnowane i aktywnie wspierane przez pracodawcę. Jestem przekonany, że zaangażowanie zawodników na boisku oddaje zaangażowanie w codziennej pracy, co przekłada się na sukcesy całej firmy jak i poszczególnych osób. Liczymy na równie udany udział przedstawicieli Grupy Azoty w kolejnych rozgrywkach w 2018 roku, na które już dziś serdecznie zapraszamy – podsumował udział w imprezie Paweł Cymcyk, prezes zarządu Związku Maklerów i Doradców.1 / 3

Serwis Grupy Azoty wykorzystuje pliki cookies. Zasady ich używania wraz z informacjami o ustawieniach plików cookies w przeglądarkach internetowych, zostały szczegółowo opisane w dziale Polityka Prywatności. Korzystając z serwisu akceptują Państwo jej postanowienia.