Zarządzanie

Wojciech Wardacki, Prezes Zarządu

Powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki X kadencji uchwałą RN z dn. 16.12.2016 r.
Wykształcenie
Doktor nauk ekonomicznych.


Doświadczenie zawodowe
  • 1983 – 1995:
    Uniwersytet Szczeciński (do dnia 31 sierpnia 1985 roku Politechnika Szczecińska), adiunkt w Instytucie Ekonomiki Transportu, asystent w Instytucie Ekonomiki Transportu

  • 1989 – 1990:
    Uniwersytet Koloński w Kolonii (Niemcy), pracownik naukowy – stypendysta DAAD w Instytucie Transportu

  • 1991 – 1993:
    Poseł na Sejm RP

  • 1994 – 1996:
    własna działalność gospodarcza, Pracownia Analiz i Badań Marketingowych w Szczecinie

  • 1995 – 1996:
    Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Szczecinie, wykładowca

  • 1996 – 30.04.2005:
    Goleniowskie Fabryki Mebli Kollektion WIM Sp. z o.o., Członek Zarządu, Dyrektor ds. administracyjno - finansowych, szef administracyjno – ekonomiczny

  • 04.05.2005 – 02.10.2005:
    Zakłady Chemiczne Zachem S.A., Członek Zarządu ds. restrukturyzacji

  • 03.10.2005 – 01.08.2006:
    Zakłady Chemiczne Zachem S.A., Prezes Zarządu – Dyrektor Generalny

  • 02.08.2006 – 31.10.2008:
    Ciech S.A., Członek Zarządu

  • 2010 – 2014:
    własna działalność gospodarcza, doradztwo gospodarcze i lobbing

  • 04.2016 – obecnie
    Prezes Zarządu Dyrektor Generalny Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

  • 12.2016 – obecnie
    Prezes Zarządu Grupa Azoty S.A.



Inne doświadczenie zawodowe
  • 1997 – 1998:
    Polskie Koleje Państwowe S.A., Sekretarz Zespołu Doradców ds. oceny programów restrukturyzacji przy Prezesie Zarządu

  • 1998:
    Polskie Koleje Państwowe S.A., Przewodniczący Rady Nadzorczej

  • 1999 – 2000:
    Polskie Koleje Państwowe S.A., Członek Rady Nadzorczej

  • 2005 – 2008:
    Transclean Sp. z o.o., Przewodniczący Rady Nadzorczej, Członek Rady Nadzorczej

  • 2006 – 2008:
    Janikosoda S.A., Przewodniczący Rady Nadzorczej

  • 2006 – 2008:
    Soda Mątwy S.A., Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

  • 2006 – 2008:
    Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych sp. z o.o., Członek Rady Nadzorczej

  • 2007 – 2008:
    Zakłady Chemiczne Zachem S.A., Przewodniczący Rady Nadzorczej

  • 15.02.2016 – obecnie
    Bank Ochrony Środowiska S.A., Przewodniczący Rady Nadzorczej

  • 01.03.2016 – 30.03.2016:
    Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., Członek Rady Nadzorczej

  • 03.02.2017 – obecnie
    Przewodniczący Rady Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego

Serwis Grupy Azoty wykorzystuje pliki cookies. Zasady ich używania wraz z informacjami o ustawieniach plików cookies w przeglądarkach internetowych, zostały szczegółowo opisane w dziale Polityka Prywatności. Korzystając z serwisu akceptują Państwo jej postanowienia.