Uruchomienie Programu „Ambasador Marki Grupa Azoty” jest elementem budowy profesjonalnego employer brandingu. W kolejnych krokach planowane są m.in.: uruchomienie programów stażowych, organizacja cyklu spotkań na wybranych uczelniach, a także udział przedstawicieli Grupy Azoty w uczelnianych targach pracy. Nadrzędnym celem projektu jest budowa długofalowej współpracy z wyłonionymi podczas naborów do Programu studentami czy doktorantami, tak, aby pełniąc rolę naszych Ambasadorów utożsamiali się z Grupą i czuli się jej częścią.
Każda z czterech głównych Spółek Grupy wybrała jednego Ambasadora, który będzie reprezentował markę Grupy Azoty na swojej uczelni w roku akademickim 2018/2019. I tak, nowymi „Ambasadorami Marki Grupa Azoty” zostali: Agnieszka Szymaszek (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) – Grupa Azoty S.A., Jakub Sakowski (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny) – Grupa Azoty Police, Rafał Pater (Politechnika Warszawska) – Grupa Azoty Puławy oraz Natalia Barteczko (Politechnika Śląska) – Grupa Azoty Kędzierzyn.
- Wzmacnianie profesjonalnego wizerunku pracodawcy jest dla nas bardzo ważne. Jednym ze sposobów na to jest właśnie nasz program - „Ambasador Marki Grupa Azoty”. Ambasadorzy mają duży potencjał w budowaniu świadomości marki. Najbardziej wiarygodna reklama pochodzi prosto od osób, które znamy. Zaufanie jest szalenie ważne, dlatego najlepiej sprawdza się dotarcie do osób spontanicznie identyfikujących się z marką. Ambasador to osoba, która mówi o marce dobrze i z entuzjazmem. Podczas naboru wyłoniliśmy grupę osób spełniających warunki. Ostatecznie, wybraliśmy najbardziej aktywnych studentów. Nowi „Ambasadorzy Marki Grupa Azoty” czynnie uczestniczą w życiu uczelni. Są ambitni, komunikatywni, odpowiedzialni, nastawieni na współpracę oraz zmotywowani do działania. Dynamiczny i kreatywny Ambasador będący reprezentantem Grupy na uczelni ma za zadanie podnieść zainteresowanie działaniami naszej firmy, a także budować jej pozytywny wizerunek jako pożądanego pracodawcy. Wierzymy, że będzie to dwustronna i owocna współpraca – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.
Podczas II edycji Programu Ambasadorzy będą współodpowiedzialni za organizację cyklu spotkań pod hasłem: „Dzień z Grupą Azoty”, będą brać czynny udział w konferencjach naukowych. Do ich zadań należeć będą także: bieżące śledzenie działań Grupy w mediach branżowych, przekazywanie informacji oraz wsparcie przy organizacji spotkań, seminariów, warsztatów, wydarzeń o charakterze promocyjnym. Będą uczestniczyli także w organizacji stoisk podczas uczelnianych targów pracy, zamieszczaniu materiałów informacyjno-promocyjnych na portalach społecznościowych. Dzięki bezpośredniemu dostępowi do informacji będą mogli być podstawowym źródłem wiedzy o Grupie Azoty dla koleżanek i kolegów studentów.
W zamian za współpracę Ambasadorzy otrzymają benefity, m.in.: miesięczne stypendia ambasadorskie, doładowania karty miejskiej, możliwość zwiedzania zakładów czy możliwości spotkania z przedstawicielami szczebla menadżerskiego Grupy Azoty. Aby jeszcze skuteczniej zachęcić Ich do aktywnej współpracy, od II edycji Programu wprowadzamy system punktowy pod hasłem: „Bądź aktywny – wygrywaj nagrody!”. Dla Ambasadora, który zgromadzi największą liczbę punktów, raz na kwartał (grudzień/marzec/czerwiec), zostanie przyznana nagroda rzeczowa. Zwycięzca całej II edycji Programu (Ambasador, który zgromadzi największą liczbę dodatkowych punktów po trzech kwartałach) otrzyma możliwość odbycia płatnego stażu w wybranej Spółce Grupy Azoty w dziale zbieżnym z Jego preferencjami zawodowymi.