Na Członka Rady Nadzorczej XII kadencji powołany został 15 maja 2025 r.
Manager z wieloletnim doświadczeniem w administracji publicznej i biznesie, w tym w spółkach Skarbu Państwa.
Posiada kompetencje związane z zarządzaniem organizacją, nadzorem nad kluczowymi procesami i rozwojem. Posiada również umiejętności związane z funkcjonowaniem systemu administracji publicznej oraz współpracy pomiędzy sektorami biznesu i administracji. Był odpowiedzialny za procesy restrukturyzacji i integracji, m.in. Grupy Ciech, przemysłu stoczniowego, Polskiego Holdingu Nieruchomości, Grupy Azoty czy przemysłu spożywczego. Sprawował nadzór nad procesami prywatyzacji kilkuset spółek i przedsiębiorstw Skarbu Państwa, dezinwestycji, restrukturyzacji, zmian modelu organizacyjnego i biznesowego, strategii i innowacji, legislacji oraz dialogu społecznego.
W ciągu ostatnich lat związany z branża chemiczną, logistyczną i budowlaną. Od marca 2024 r. Prezes Grupy Azoty S.A., gdzie wdrożył program działań naprawczych i rozpoczął proces transformacji modelu biznesowego całej Grupy Kapitałowej pod nazwą AZOTY BUSINESS.
W latach 2016-2023 w zarządach spółek z międzynarodowych grup: Steag GmbH i EPH a.s.. Wcześniej, w latach 2012-2016 Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny w Grupie Azoty Kędzierzyn. W roku 2015 Prezes Zarządu Grupy Azoty Chorzów. W latach 2014-2016 Przewodniczący Rady Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, obecnie Wiceprzewodniczący Rady na kadencję 2025-27. Członek Rady Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych w Puławach.
W latach 2009-2011 Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, nadzorujący m.in. spółki z branży chemicznej, rolno-spożywczej, nieruchomości i działające na rzecz administracji publicznej.
Nadzorował także procesy i projekty prywatyzacyjne, gospodarowanie nieruchomościami SP i wyceny przedsiębiorstw. W grudniu 2007 roku powołany na Podsekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Zastępcę Szefa Kancelarii. Odpowiadał m.in. za standaryzację administracji i majątek oraz Krajową Szkołę Administracji Publicznej. Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Był przewodniczącym rad nadzorczych m.in. w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie, CTL Chemol i ZAKSA S.A. Członek rad nadzorczych m.in. w Banku Gospodarstwa Krajowego, Polskim Konsorcjum Chemicznym, Zakładach Azotowych w Chorzowie i Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
Absolwent obecnego Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe z zarządzania w Małopolskiej Szkole Administracji Publicznej i dziennikarstwa na obecnym Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej.
Na Członka Rady Nadzorczej XII kadencji powołany został 27 czerwca 2024 r.
Wykształcenie wyższe w zakresie : ekonomika rolnictwa - rok ukończenia 1983.
Przedsiębiorca od roku 1991.
Uprawnienia do powołania do Rad Nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa - Dyplom nr 841/2002 z dnia 02 marca 2002r. Ponad 30 letnie doświadczenie w zasiadaniu w Radach Nadzorczych sp. z o.o , spółek akcyjnych. W okresie ponad 35 letniej pracy zawodowej, współpraca z wieloma instytucjami administracji państwowej, samorządowej, organizacji biznesowych i społecznych.
Wybrany przez pracowników Spółki. Sprawuje funkcję Członka Rady Nadzorczej od 3 czerwca 2013 r. Na Członka Rady Nadzorczej XII kadencji powołany został 27 czerwca 2024 r.
Wykształcenie:
Doświadczenie zawodowe:
Dodatkowe informacje:
Znajomość języków:
Wybrany przez pracowników Spółki. Na Członka Rady Nadzorczej XII kadencji powołany został 27 czerwca 2024 r.
Wykształcenie:
Przebieg pracy zawodowej:
Dodatkowe szkolenia i kursy:
Uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach doskonalenia zawodowego organizowanych przez Azoty Tarnów z zakresu: systemów zarządzania, energetyki, transportu materiałów niebezpiecznych RID/ADR, kurs menagerski
Informacje dodatkowe:
Na Członkinię Rady Nadzorczej XII kadencji powołany został 15 maja 2025 r.
Ekonomistka i urzędniczka państwowa z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym, w tym 10-letnim doświadczeniem w roli audytora wewnętrznego. Posiada również 11-letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji w radach nadzorczych spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem Skarbu Państwa. Poprzednio pełniła funkcję w radach nadzorczych m.in. w spółkach Polska Grupa Lotnicza S.A., ElectroMobility Poland S.A., Chemobudowa Kraków S.A., H. CEGIELSKI Poznań S.A., Lotos Air BP Sp. z o.o.
Obecnie pracuje w Ministerstwie Aktywów Państwowych, gdzie jako Zastępca Dyrektora Departamentu Instrumentów Rozwojowych odpowiada m.in. za realizację procesów dokapitalizowania spółek ze środków funduszy celowych oraz za monitorowanie przebiegu inwestycji współfinansowanych środkami tych funduszy. Poprzednio zatrudniona była w Ministerstwie Skarbu Państwa w obszarze nadzoru właścicielskiego oraz restrukturyzacji i pomocy publicznej, a następnie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie kierowała zespołem analitycznym, odpowiedzialnym m.in. za monitorowanie strategicznych projektów inwestycyjnych.
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, gdzie ukończyła wydział ekonomii na kierunku finansów i bankowości.
Na Członka Rady Nadzorczej XII kadencji powołany został 27 czerwca 2024 r.
Adwokat. LL.M. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Krakowie. W 2011 roku zdał egzamin adwokacki.
Absolwent Szkoły Prawa Amerykańskiego – School of American Law Catholic University of America w Waszyngtonie przy współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim.
Ukończył studia podyplomowe „LLM in International Commercial Law” na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, „Prawo nowych technologii” w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz „Cyberbezpieczeństwo w praktyce” na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.
Wykładowca Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej na studiach „Transport i logistyka” oraz „Zamówienia publiczne”.
Jest ekspertem Fundacji AI LAW TECH.
W latach 2017 – 2020 był członkiem komisji legislacyjnej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w Warszawie.
Specjalizuje się w prawie gospodarczym. W ramach swojej praktyki adwokackiej, od wielu lat świadczy doradztwo w branży logistycznej i chemicznej. Doradza również podmiotom gospodarczym w ramach realizowanych kluczowych inwestycji infrastrukturalnych. Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym.
Wybrany przez pracowników Spółki. Sprawuje funkcję Członka Rady Nadzorczej od 5 lipca 2016 r. Na Członka Rady Nadzorczej XII kadencji powołany został 27 czerwca 2024 r.
Doświadczenie zawodowe:
Wykształcenie:
Szkolenia i kursy:
Działalność społeczna:
Na Członka Rady Nadzorczej XII kadencji powołany został 27 czerwca 2024 r.
Doktor nauk ekonomicznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu i nadzorowaniu spółek kapitałowych, w tym w szczególności spółek wchodzących w skład Grupy Azoty S.A. Od marca 2024 r. członek Rady Nadzorczej Grupy Azoty S.A.
W latach 1998-2016 zatrudniony w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., z tego od 1999 r. na stanowiskach menedżerskich. W okresie 1998-2012 pracował w obszarze odpowiedzialnym za nadzór właścicielski, w latach 2012-2016 jako dyrektor odpowiedzialny za zarządzanie infrastrukturą.
W latach 2014-2016 członek kilku zespołów oraz lider inicjatywy odpowiedzialnej za optymalizację zarządzania remontami Programu doskonałości operacyjnej Grupy Azoty S.A. Azoty Pro.
Specjalizuje się w obszarach dotyczących zarządzania finansami, zarządzania wartością przedsiębiorstwa, restrukturyzacji przedsiębiorstw, fuzji i przejęć, rachunkowości.
Ukończył studia na kierunku Ekonomia na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.
Absolwent wielu studiów podyplomowych, w tym w szczególności podyplomowych studiów z Zarządzania Wartością przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, podyplomowych studiów z zakresu rachunkowości w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, podyplomowych studiów z zakresu zarządzania projektami na Uniwersytecie Szczecińskim, podyplomowych studiów z zakresu zarządzania nieruchomościami. Ukończył kilkadziesiąt kursów i szkoleń z zakresu zarządzania finansami, zarządzania wartością przedsiębiorstwa, restrukturyzacji, fuzji i przejęć.
Pracownik naukowy Katedry Zarządzania i Logistyki Politechniki Morskiej w Szczecinie. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych z dziedziny nadzoru właścicielskiego, restrukturyzacji, zarządzania wartością, zarządzania finansami.
Skład Komitetu Audytu:
Skład Komitetu ds. Restrukturyzacji:
Skład Komitetu Nominacji i Wynagrodzeń:
Skład Komitetu Strategii i Rozwoju:
Pan Mirosław Sobczyk, Pan Piotr Marciniak oraz Pan Artur Rzempała spełniają kryteria niezależności wymienione w ustawie z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym, a także nie ma rzeczywistych i istotnych powiązań z akcjonariuszem posiadającym co najmniej 5% ogólnej liczby głosów w spółce.
Data aktualizacji: 15.05.2025 r.