Rozwiń menu
Wyszukaj
Grupa Kapitałowa Grupa Azoty
Wybierz spółkę
GRUPA AZOTY Z TARNOWSKĄ PIŁKĄ RĘCZNĄ PRZEZ KOLEJNE DWA SEZONY
26.08.2019
GRUPA AZOTY Z TARNOWSKĄ PIŁKĄ RĘCZNĄ PRZEZ KOLEJNE DWA SEZONY
Grupa Azoty Tarnów – taką nazwę nosić będzie drużyna tarnowskich szczypiornistów rozpoczynająca właśnie swój pierwszy sezon zmagań w PGNiG SuperLidze. To konsekwencja aneksu do umowy pomiędzy Stowarzyszeniem Piłki Ręcznej w Tarnowie a Grupą Azoty, który został podpisany 23 sierpnia 2019 roku. Ponadto, zgodnie z zapisami umowy dotychczasowa współpraca pomiędzy stronami została przedłużona do 30 czerwca 2021, roku, a Grupa Azoty oprócz tytułu Głównego Partnera stała się także Sponsorem Tytularnym tarnowskiego klubu szczypiornistów.

- Podpisany dokument pozwolił nam spełnić wymogi licencyjne stawiane przez PGNiG Superligę a w szczególności ten dotyczący budżetu gwarantowanego. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że tak duża firma, jaką jest Grupa Azoty, dostrzegła naszą ciężką pracę i postanowiła zawrzeć z nami umowę na kolejne dwa sezony. Jesteśmy dumni, że będziemy reprezentować Tarnów w PGNiG Superlidze piłki ręcznej pod szyldem największego przedsiębiorstwa z naszego miasta i regionu. Grupa Azoty to partner, który pomaga nam się rozwijać, a dla naszego klubu to ogromny zaszczyt zagrać na najwyższym poziomie rozgrywek. Mam nadzieję, że każda zainwestowana złotówka w nasz klub zwróci się wielokrotnie - powiedział Janusz Terlecki, prezes Stowarzyszenia Piłki Ręcznej w Tarnowie.

W ramach aneksu wszelkie prawa i obowiązki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej w Tarnowie przejęła spółka Jaskółka Tarnów, która została założona przez stowarzyszanie, celem spełnienia wymogów licencyjnych.

- Grupa Azoty od lat wspiera tarnowski sport. Zdajemy sobie sprawę, jak liczną grupę stanowią kibice piłki ręcznej w tym mieście. Jesteśmy dumni, że klub wspierany od kilku lat przez Grupę Azoty w zbliżającym się sezonie wystąpi w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wierzę, że drużyna Grupy Azoty Tarnów zapewni tarnowianom wiele sportowych emocji. Warto zaznaczyć, że Grupa Kapitałowa Grupa Azoty zwiększa swoje zaangażowanie w rozwój piłki ręcznej w Tarnowie. Warto podkreślić, że równolegle wspieramy także drużynę Azotów Puławy – powiedział dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.

Podpisanie aneksu pozwoli kontynuować strategię Grupy Azoty polegającą na wspieraniu ważnych inicjatyw lokalnych, które swoim zasięgiem wychodzą poza region tarnowski, stając się wydarzaniem ogólnopolskim.

- Dla Grupy Azoty ważne są inicjatywy lokalne, które dzięki ciężkiej pracy ich przedstawicieli, swoim zasięgiem obejmują już cały kraj. Mamy zawarte umowy z Unią Tarnów ŻSSA oraz KS ZKS Unią Tarnów, a w najbliższych dniach będziemy podpisywać kolejne umowy z tarnowskimi klubami sportowymi. Nasze zaangażowanie w wsparcie lokalnej społeczności pozostaje na niezmiennie wysokim poziomie – powiedział Witold Szczypiński, wiceprezes zarządu – dyrektor generalny Grupy Azoty.

Przygotowania do nowego sezonu w PGNiG Superlidze

Szczypiorniści Grupa Azoty Tarnów rozpoczęli treningi 10 lipca. Zajęcia odbywały się dwa razy dziennie. Zawodnicy korzystali z bogatej oferty obiektów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Ćwiczenia odbywały się także na Stadionie Sportowym im. Emila Wzorka przy ul. Piłsudskiego.

Przed nowym sezonem klub Grupa Azoty Tarnów zasilili zawodnicy z doświadczeniem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Są to: Patryk MałeckiTomasz Kużdeba z Zagłębia Lubin, Litwin Mindaugas Tarcijonas z Gwardii Opole, Michał Grabowski z KPR Legionowo i Chorwat Paulo Grozdek z MKS Kalisz. Zarząd klubu liczy także na młodzieżowego reprezentanta kraju Wojciecha Dadeja, który przybył z SMS-u Gdańsk. Wzmocnieniem ma być także Kamil Pedryc z niemieckiego MTV Braunschweig.

Z klubem pożegnali się: Kamil Drobiecki (Zagłębie Lubin), Michał Chodara oraz Jakub Ćwięka (SPR Stal Mielec). Kacper Pawłowski wyjechał grać w lidzie francuskiej. Natomiast Łukasz Szatko, Jakub Śpieszny oraz Krzysztof Mogielnicki zakończyli karierę zawodniczą, przy czym ten ostatni został dyrektorem sportowym klubu.

- Przed rozpoczęciem sezonu jestem optymistą, ponieważ udało się zebrać wspaniałą ekipę, trenującą bardzo ambitnie i z dużym zaangażowaniem – powiedział Marcin Markuszewski, nowy trener drużyny.

Grupa Azoty Tarnów rozegrała siedem meczów sparingowych. Przeciwnikiem były drużyny z PGNiG Superligi, a wśród nich m.in. Gwardia Opole (27:30) czy Górnik Zabrze (26:33, 19:37) oraz wicemistrz Ukrainy ZTR Zaporoże (25:28, 27:28).

Oficjalna prezentacja drużyny

Wzorem największych klubów sportowych, w piątek, 23 sierpnia odbyła się oficjalna prezentacja drużyny Grupa Azoty Tarnów. Kibice, którzy przybyli do hali PWSZ mogli poznać wszystkich zawodników, reprezentujących Tarnów w PGNiG Superlidze. Po oficjalnej prezentacji, był czas na wspólne zdjęcia i rozmowy.

Najmłodsi fani sportu mogli skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych w kąciku sportowym. Wszyscy kibice, uczestniczący w wydarzeniu, złożyli dobrowolną wpłatę pieniężną na fundację „Zmieńmy Świat” pomagającą porzuconym zwierzętom.

- Kończymy przygotowania do pierwszego od 25 lat sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Czujemy się bardzo mocni, zarówno sportowo, jak i organizacyjnie. To dzięki Głównemu Partnerowi Grupie Azoty możemy skupić na rozwoju klubu i walce o jak najlepszy wynik – podkreślał Krzysztof Mogielnicki Członek Zarządu spółki Jaskółka Tarnów.

Wyszukiwarka