Wybierz spółkę
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mistrzem Polski!
27.04.2016
Od lat wspierana przez Grupę Azoty drużyna ZAKSY Kędzierzyn-Koźle została najlepszą drużyną siatkarską w kraju!

Grupa Azoty jest dumnym Partnerem zespołu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. To już szósty tytuł mistrza kraju w historii klubu. Kibice z Kędzierzyna-Koźla na złote medale czekali trzynaście lat. Ta sztuka udała się w tym roku, po trzykrotnym pokonaniu w wielkim finale Asseco Resovii Rzeszów. Należy nadmienić, iż zespół Ferdinando De Giorgiego nie oddał rywalom nawet jednego seta w finałowych bataliach.

Trzecie spotkanie w hali Podpromie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy liczyli na wygranie meczu i przedłużenie marzeń o obronie tytułu. Goście nie mieli jednak ochoty ułatwiać zadania swoim rywalom i skutecznie odrabiali straty. Po drugiej przerwie technicznej zespół ZAKSY bardzo dobrze grał blokiem. Ataki kończyli Kevin TillieSam Deroo, co dało możliwość pokonania w pierwszym secie Resovię do 23.

Druga odsłona spotkania to pełna mobilizacja i koncentracja zawodników z Kędzierzyna-Koźla, którzy prowadzili już 12:6. Takiej przewagi nie roztrwonili i kontrolowali przebieg rozgrywki, kończąc partię do 21.

Set, który zapewnił ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle złote medale w Plus Lidze, to kolejna koncertowa gra całego zespołu. Wierząc w końcowy sukces zawodnicy Ferdinando De Giorgiego wykorzystywali każdą możliwą sposobność do zdobycia punktów i rozgromili gospodarzy do 13.

MVP spotkania wybrany został Benjamin Toniutti z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Grupa Azoty od lat wspiera polską siatkówkę. Kolejną szansę na złote medale w najwyższej klasie rozgrywkowej będzie miał zespół Chemika Police, który w finałowych starciach z PGE Atom Trefl Sopot prowadzi już 2:0. Wierzymy, że zawodniczki z Polic dorównają ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle i będą mogły świętować triumf w tegorocznej Orlen Lidze.

Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25,21:25,13:25)

Asseco Resovia Rzeszów: Paszycki, Holmes, Achrem, Jaeschke, Kurek, Drzyzga, Wojtaszek, Dryja, Tichacek, Witczak, Śliwka, Perłowski.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Deroo, Tillie, Toniutti, Konarski, Gladyr, Czarnowski, Rejno, Zatorski,  Wiśniewsk