Zawarcie umowy o współpracy jest równoznaczne z wejściem w kolejny etap rozmów pomiędzy Grupą Azoty a Orlen. Grupa Azoty i Orlen potwierdziły tym samym chęć prowadzenia dalszej analizy opcji strategicznych w ramach Listu Intencyjnego z września br. dotyczących Grupy Azoty Polyolefins. Umowa obowiązuje do 31 marca 2025 roku lub do daty wcześniejszej, w przypadku wystąpienia określonych w umowie zdarzeń.
W wyniku przeprowadzonych rozmów i uzgodnień z bankami, Grupa Azoty Polyolefins podpisała Umowę Zmieniającą do Umowy Stabilizacyjnej z 15 grudnia 2023 roku, dotyczącą finansowania projektu Polimery Police. Tym samym strony uzgodniły warunki na kolejny okres obowiązywania Umowy Stabilizacyjnej, tj. do 31 stycznia 2025 roku. Umowa zmieniająca została podpisana z 15 Instytucjami Finansującymi.
Podpisane Porozumienie oznacza powrót do koncepcji z 2013 roku, zakładającej efektywne współdziałanie między tarnowskimi zakładami a magistratem. Strony planują współpracę m.in. w obszarze gospodarki, rozwoju infrastruktury, polityki społecznej, kultury, nauki oraz środowiska naturalnego.
Grupa Azoty rozszerza portfolio produktowe o granulowany nawóz azotowy z siarką i wapniem pod nazwą eNpluS. Tym samym Grupa kontynuuje rozwój oferty produktowej zgodnie z oczekiwaniami rynku. eNpluS, którego produkcja będzie odbywać się w Puławach i Kędzierzynie-Koźlu, to kolejny nawóz wprowadzony do oferty na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Wcześniej w portfolio pojawiły się nawozy megAN (saletrzano-amonowy o dużej granuli) i RSM OPTIMA (roztwór saletrzano-mocznikowy o unikalnym, jasnoniebieskim kolorze ułatwiającym identyfikację pochodzenia produktu).
W trosce o najwyższą jakość współpracy z Kontrahentami oraz przejrzystość realizowanych transakcji Grupa Azoty wprowadziła do obsługi procesów zakupowych platformę cyfrową. Narzędzie jest unikalnym i jednym z najnowocześniejszych rozwiązań do komunikacji między kupującym a dostawcą, wykorzystującym dostępne technologie internetowe.