Azoty Tarnów (obecnie Grupa Azoty S.A.) na przestrzeni lat otrzymały wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, potwierdzających ich wysoką pozycję zarówno na rynkach krajowych jak i międzynarodowych.
Nagrody te są zasługą wszystkich pracowników Grupy Azoty S.A. Otrzymane tytuły są dla Spółki nie tylko źródłem satysfakcji, ale także mobilizują do dalszego ciągłego doskonalenia pracy nad rozwojem oferty produktowej w celu zadowolenia klientów.
Grupa Azoty znalazła się w rankingu „Czempioni Narodowi”, przygotowanym przez redakcję Polityki Insight. W zestawieniu uwzględniono 15 największych polskich firm, które wyróżniły się najlepszym wynikiem w czterech kluczowych kategoriach: gospodarka, branża, zagranica oraz innowacyjność.
Grupa Azoty zdobyła zwycięską statuetkę w kategorii Producent Nawozów w rankingu organizowanym przez Wprost. Jednocześnie, Grupa zajęła 2. miejsce w ogólnym zestawieniu Złota 100 Polskiego Rolnictwa.
Dwa projekty Grupy Azoty z obszaru wodoru znalazły się na liście projektów Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Czystego Wodoru. Zaproponowane projekty obejmują swoim zakresem kilka obszarów gospodarki wodorowej m.in. wytwarzanie wodoru, produkcję amoniaku, jak również produkcję wodoru na potrzeby szeroko pojętego transportu.
W imieniu nGrupy Azoty nagrodę odebrał Wiceprezes Zarządu Filip Grzegorczyk podczas uroczystej Gali Polsko-Francuskiego Biznesu 2021, która odbyła się w Paryżu. Konkurs został zorganizowany przez Ambasadę RP we Francji pod patronatem Ministra Spraw Zagranicznych RP oraz Minister Rozwoju i Technologii RP.
Skupienie działalności Grupy Azoty wokół Celów Zrównoważonego Rozwoju jest narzędziem do osiągnięcia lepszej i bardziej zrównoważonej przyszłości. O tym w jaki sposób spółka odpowiada na stojące przed nią wyzwania w tym zakresie można dowiedzieć się z jubileuszowego wydania UN Global Compact Yearbook Poland 2021 - jednej z najważniejszych publikacji poświęconych działaniom na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Grupa Azoty została doceniona za podejmowanie ambitnych działań na rzecz ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju w trosce o przyszłe pokolenia (Uniting business for better World).
W raporcie prezentowane są wydarzenia z lat 2020-2021, wskazujące na dobre praktyki biznesowe na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. W przypadku Grupy Azoty, jej działania są kontrybucją do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju 2030, którymi są: Zero głodu, Dobra jakość edukacji, Czysta woda i warunki sanitarne, Wzrost gospodarczy i godna praca, Innowacyjność, przemysł, infrastruktura, Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja oraz Działania w dziedzinie klimatu.
Nasza firma najsilniejszą marką w branży chemicznej w mediach. Grupa Azoty znów nie miała sobie równych i zdeklasowała konkurentów w rankingu sporządzonym przez magazyn Press oraz agencję informacyjną PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. W mijającym roku pojawialiśmy się w mediach ponad 72 tysiące razy.
Grupa Azoty znalazła się wśród laureatów Rankingu Inicjatyw Dekarbonizacyjnych, organizowanego przez Grupę PTWP, wydawcę m.in. portalu wnp.pl. Ranking stanowi zestawienie najciekawszych, najbardziej pomysłowych i efektywnych działań służących ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych.
Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za Innowacyjny Produkt trafiła do Grupy Azoty S.A. Biodegradowalna skrobia termoplastyczna doceniona została podczas Targów Potato Poland - XXVIII Krajowych Dni Ziemniaka.
Wyróżnienie z rąk Prezesa Tarnowskiego Oddziału SEP Janusza Onaka odebrał Członek Zarządu – Dyrektor Generalny Grupy Azoty S.A. Zbigniew Paprocki. Miało to miejsce przy okazji spotkania z okazji 50-lecia tarnowskiego oddziału SEP, którego częścią jest działające przy Grupie Azoty Koło nr 3.
W Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek, organizowanym przez Rzeczpospolita Grupa Azoty uplasowała się na pierwszym miejscu spośród firm z branży chemicznej. W rankingu brano pod uwagę marki, które narodziły się w Polsce i których przychód ze sprzedaży pod daną marką w 2020 roku przekroczył 20 mln złotych.